В Одеській області виявили не притаманне цвітіння рідкісної рослини

Унікальне явище природи відбувається в Україні, а саме на півдні Одеської області. Тут виявили не притаманне цвітіння в середині зими рідкісної рослини з Червоної книги – пізньоцвіта анкарського. Це дивовижне явище природи “оголосило початок весни”.

Про це пишуть на сторінці Національного природного парку “Тузлівські лимани”.

Як йдеться, команда нацпарку вперше виявила дивовижне природне явище для цієї пори року – цвітіння пізньоцвіта анкарського. Місцеві мешканці називають його – брандушкою.

Квітки побачили світ у басейні річки Кагильник недалеко від міста Татарбунари.

Ця рослина вважається найбільш раннім ефемероїдом серед первоцвітів. Раніше в цих краях його реєстрували дуже часто, але в лютому. А в цей зимовий сезон, вона вже почала показувати свої перші листки одразу після зимового сонцестояння у 2023 році і перші рослини зацвіли наприкінці грудня 2023 року.

Основною загрозою для цієї рослини є, зокрема випасання худоби у зимовий період, розорювання степових та лісостепових земель, надмірне використання для рекреації, незаконне збирання з метою продажу та викопування бульбоцибулин.

Порушення законодавства і розорювання природних угідь у НПП “Тузлівські лимани” спричинило зникнення цієї рослини на 80% степових територій національного парку.

В парку планують відновлення цієї дивовижної рослини з Червоної книги під час проведення реставраційних робіт на своїй території.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис В Одеській області очікується ускладнення погодних умов
Наступний запис В Одеському районі правоохоронці запобігли замовному вбивству
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: