В селі Вигода на Одещині померла найстаріша жителька Ірина Маляренко

Сьогодні, 14 травня у Вигоді на Одещині померла найстаріша жителька села, Ірина Маляренко. До свого 104-річчя жінка не дожила всього тиждень.

Багато років її доглядали доньки, з часом Ірина Митрофанівна повністю втратила слух і зір. Після отриманої травми в 2019 році, бабуся зовсім не ходила. У Ірини Маляренко залишилась донька, 6 онуків та 12 правнуків.

Довгожителька народилася 20 травня 1920 року в селі Маринівка, Доманівського району. Пізніше це була Одеська, а потім стала Миколаївська область. Дівчинка закінчила всього три класи школи і рано встала до фізичної роботи, зокрема працювала в колгоспі дояркою. На її дитинство пало жахіття голодомору 1932 – 1933 років.

В 1940 році Ірина Митрофанівна вийшла заміж за Маляренко Василя Григоровича. В 1942-му чоловік йде на фронт, цього ж року жінка народила сина.

В часи Другої світової війни Ірина допомагала радянським солдатам копати окопи, ховала їх у соломі, підвалі, прала їм речі. Також годувала військових, лікувала їх, робила перев’язки.

Після війни, коли чоловік повернувся додому, жінка народила ще двох дочок.

У 1962 році Ірина Митрофанівна стала вдовою. Старший син пішов в армію, а жінка з двома малими доньками сама побудувала будинок. Через десять років вони переїжджають жити до Південної Пальміри. Родина купує будинок на вузловій станції Одеса-Застава I.

Ірина Маляренко з доньками, Ольгою (зверху) та Оленою (знизу)

До пенсії жінка пропрацювала на плодоовочевій базі. Коли Ірина Митрофанівна почала хворіти старша донька Ольга вирішила забрати її до себе. Так вона опинилась в селі Вигода.

Після смерті Ольги Василівни, мати до себе забрала менша донька Олена. Бабуся поки могла, доглядала за онуками та правнуками.

Світла пам’ять і вічний спокій Ірині Митрофанівні Маляренко

(20.05.1920 – 14.05.2024)

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис В Одеському районі просять максимально економити електроенергію
Наступний запис На Одещині активісти не дали захоронити тонни погорілого м’яса біля села
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: