У ніч наступного дня Україна перейде на зимовий час

Щороку в Україні в кінці жовтня здійснюється перехід на зимовий час, коли годинники переводяться назад. У 2023 році цей перехід заплановано на ніч з суботи на неділю, 29 жовтня.

Перехід передбачає переведення годинника на одну годину назад. Це означає, що у ніч на 29 жовтня, о 04:00 годинник потрібно буде перевести на 03:00. В результаті цього у неділю ранок українці зможуть насолодитися додатковою годиною сну.

Традиційно годинник переводять у вихідний день для того, щоб у людей, які працюють за стандартним 5-денним робочим тижнем, був один день на адаптацію до нового часу.

Сучасна техніка, така як комп’ютери, планшети та смартфони, автоматично переходять на зимовий чи літній час. У той час як кнопкові телефони та механічні годинники потрібно переводити на потрібний час вручну.

Крім того, у розкладі громадського транспорту і поїздів час відправлення та прибуття буде вказано з урахуванням переходу з суботи на неділю, 29 жовтня. Нагадаємо, що з розкладом руху автобусів та електричок ви завжди можете ознайомитись на сайті Вигода.Інфо в окремому розділі “Транспорт”.


Зимовий час

Перехід на зимовий час робиться з метою скорочення використання штучного освітлення і зменшення споживання електроенергії. Переведення годинників назад на одну годину допомагає зберегти більше природного світла під час світлого часу доби, зменшуючи потребу в штучному освітленні ввечері.

Чимало країн використовують зимовий час, проте, не по всій країні й ця практика може відрізнятися в різних регіонах. Наприклад, в Сполучених Штатах переведення стрілок використовується всюди, окрім Гаваїв і Аризони. У Європі багато країн також використовують зимовий час, але є винятки, такі як Ісландія та росія, там стрілки годинника не проводять. Усі ці зміни координуються та визначаються національними або регіональними урядами.

Нагадаємо, що в Україні здійснюється переведення годинників двічі на рік. Ця практика визначена постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 р. № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”. Згідно з цією вимогою, годинники переводяться в останню неділю березня та в останню неділю жовтня.

Цікаво, що практика переведення годинників двічі на рік – восени та навесні впроваджена в Україні ще з 1981 року.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис В селі Курган на Одещині жителі привели до ладу автобусну зупинку
сітка, зсу, василівка, маскувальні Наступний запис В селі Василівка на Одещині жителі плетуть маскувальні сітки
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: