Хаджибейський лиман намагаються повернути територіальним громадам Одещини

В Одеському районі Хаджибейський лиман через суд намагаються повернути у власність прибережних територіальних громад. Про це повідомляє Вигода.Інфо з посиланням на ухвалу Господарського суду Одеської області.

Мова йде в середньому про 100 кв. км лиману, який зараз використовується рибопромисловою асоціацією “Хаджибейський лиман”. Одеська обласна прокуратура позивається до суду про необхідність повернення водного об’єкта до комунальної власності Вигодянської, Дачненської, Нерубайської та Усатівської сільських територіальних громад Одеського району.

Прокуратура зазначає, що рибопромислова асоціація має припинити перешкоджати громадам у користуванні та розпорядженні лиманом. Асоціації необхідно зупинити використання об’єкта та повернути майно.

Також йдеться, про відсутність у РА “Хаджибейський лиман” будь-яких документів, які надають право на використання земельної ділянки з розташованим на ній водним об`єктом – лиманом.

Господарський суд Одеської області відкрив провадження у справі, а підготовче засідання призначив вже на 08 листопада.

Зазначимо, що свій позов прокурори пояснюють тим, що збоку сільських рад відсутнє вжиття будь-яких правових заходів з метою відновлення порушених прав територіальних громад. Таким чином в процес, як позивач включилась Одеська обласна прокуратура.

Що стосується рибопромислової асоціації “Хаджибейський лиман”, то вона зареєстрована ще 22 роки тому. Основним видом економічної діяльності є прісноводне риболовство (аквакультура), а також перероблення та консервування риби та її оптова торгівля.

Асоціація зареєстрована у селі Холодна Балка Нерубайської територіальної громади. Серед її засновників десять суб’єктів господарювання з рівною часткою у 10%. Це такі приватні підприємства та товариства з обмеженою відповідальністю, як: “Блакитна хвиля-ЮЛ”, “Відродження” (с. Крижанівка), “Бора”, “Палійове”, “Циркон-Т”, “Мрія-ОВ”, “Чорноморець-ОВ”, “Аквафармінг Одеса” та “Відродження” (с. Глибоке).


Читайте також:

На Одещині встановили факт пересихання Хаджибейського лиману

У Паліївській затоці на Одещині екологи виявили замор риби

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис На Одещині оновлюють дані реєстру Вигодянської громади – перевірте себе
Наступний запис На Одещині онлайн-медіа та спільноті виповнюється 15 років
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: