Оцифрування старовинних козацьких хрестів в Одесі: проєкт EU4Culture в дії

В Одесі продовжується процес цифрування хрестів з давнього козацького цвинтаря, який зберігся до наших днів. Фахівці з музеїв міста зараз проводять оцифрування цих експонатів у рамках проєкту EU4Culture.

Як пишуть в Одеській міськраді, ініціатива втілюється Інститутом ім. Ґете у співпраці з Данським інститутом культури, Чеськими центрами та Французьким інститутом у Грузії, метою якої є збереження культурної спадщини регіону у цифровому форматі.

На схилах Шкодової гори розташований цвинтар Сотниківської Січі, що віднесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток у 2021 році.Цвинтар наділений статусом пам’ятки історії місцевого значення. Цей некрополь старіший за місто Одесу – на його території зберігається найдавніший хрест, який датується 1791 роком. Це місце поховання козаків, які брали участь у штурмі Хаджибею під командуванням Йосипа де Рібаса та Антона Головатого. Пізніше тут спочивали також козаки, що займалися видобуванням каменю для будівництва Одеси.

Команда, що працює над розробкою Стратегії культурного розвитку Одеси, представила перші досягнення своєї роботи. В рамках проєкту активно ведеться процес цифрування також експонатів музеїв. Особлива увага приділяється роботі у музеї Блещунова та оцифруванню хрестів стародавнього козацького кладовища, яке зуміло зберегтися до наших днів.

EU4Culture – це ініціатива, яка отримує фінансування від Європейського Союзу. Основна мета проєкту полягає у підтримці сектору культури та креативних індустрій з метою стимулювання економічного зростання та соціального розвитку регіону. Ця ініціатива має особливу увагу до міст, які не є столицями, спрямовуючи зусилля на розвиток культурної сфери в таких локаціях.


Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис Шахраї створили фейкову сторінку ДТЕК Одеські електромережі
Наступний запис В Одеській області громадам рекомендували не купувати новорічні солодощі
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: