На Одещині інклюзивно-ресурсний центр відзначив 5-річний ювілей

В селі Вигода на Одещині інклюзивно-ресурсний центр відзначив свій 5-річний ювілей. Тут з різних територіальних громад району отримують корекційні послуги діти, які мають особливі освітні потреби.

Про це 28 травня повідомили на сторінці ІРЦ у Facebook.

З нагоди ювілею колектив комунального закладу організував свято, для своїх вихованців та їхніх батьків.

“День народження — таке особливе та тепле свято, коли хочеться відпочити та додати трохи веселощів у звичний ритм життя. Така душевна подія не обходиться і без найкращих друзів ІРЦ – наших дітей. Усі компоненти гарного свята були: святкова атмосфера, веселі конкурси, солодка вата, попкорн, фотографії на пам’ять!”,

– зокрема пишуть в ІРЦ.

Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) – це установа, яка створена з метою реалізації права дітей на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Мова йде про малечу з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

Протягом минулого року у Вигодянському ІРЦ понад 30 діток отримали корекційно-розвиткові послуги, а всього на обліку перебуває більше 300.

Це учні з порушенням слуху, опорно-рухового апарату, інтелектуального, психічного розвитку та мовлення. Також є контингент дітей з розладами аутистичного спектра.

Всього в ІРЦ працює шість людей. Це директор, практичні психологи, вчитель-реабілітолог, медична сестра та прибиральниця.

Зазначимо, що інклюзивно-ресурсний центр став першим в тодішньому Біляївському районі.

Його урочисто відкрили 28 травня 2019 року в переобладнаних кабінетах праці сільської школи на нинішній вулиці Олександра Беспалько.

Архівне відео з відкриття ІРЦ. Вигода, 28.05.2019. Джерело: Теза Одещини

Які корекційні засоби та дидактичні матеріали використовують в ІРЦ?

  • Комп’ютерні програми для корекційно-розвиткової роботи;
  • Наочні матеріали (картки, таблички, моделі площиннідруковані, об’ємні, сюжетні малюнки тощо);
  • Моделі звукові та інтерактивні;
  • Дидактичні розвивальні ігри (лото, конструктори, пірамідки,мозаїки, пазли тощо), іграшкові набори (ляльки, м’які іграшки,посуд, медичні інструменти,господарські інструменти, моделі транспортних засобів тощо);
  • Пісочниця з підсвіткою для пісочної терапії;
  • Комплекти логопедичних інструментів для постановки звуків;
  • Навчально-методичні посібники.
Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис В Одеському районі шукають зниклу жінку, яка хворіє на шизофренію
Наступний запис У Вигоді на Одещині змінюється час роботи Укрпошти
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: