В Одеській області розпочинається активність змій. Як вберегтися?

Улітку розпочинається сезон активності плазунів, зокрема змій. На території країни фіксуються випадки ураження отрутою, в тому числі і в Одеській області. Що треба знати про змій, як уберегтися та які дії при укусах – про це розповіли у Центрі громадського здоров’я України.

На території України мешкають декілька видів отруйних змій, через чиї укуси люди зазвичай звертаються по допомогу:

 • гадюка звичайна – можна зустріти в Карпатах, Поліссі. Частково мешкає в лісостепу, а також поблизу галявин, боліт, берегів водойм, на луках у долинах річок і озер на межі з лісами, зокрема біля доріг;
 • гадюка степова – цей вид зустрічається в степах та лісостепах України, частіше – на Лівобережжі. Також цей вид можна побачити у степах і на схилах Кримських гір.
 • гадюка Нікольського – трапляється в лісостеповій зоні північної частини Одещини, Вінниччини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Полтавщини. Також її можна зустріти на півночі Донеччини, на півдні Харківської, Сумської, Луганської та Чернігівської областей.

Зазвичай гадюк можна розпізнати за зигзагоподібним візерунком на спині. Також потрібно звертати увагу на розміри. Здебільшого гадюки є невеликими. Характерною ознакою гадюки є вертикальна форма зіниць.

Якщо плануєте відвідати місцевість, де потенційно можуть бути змії, обирайте відповідний одяг. Це мають бути високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які варто заправити у черевики. Будьте обережними і обачними під час відпочинку на природі.

Якщо побачили змію, не наближайтеся до неї, не робіть різких рухів. Краще зачекайте, поки змія відповзе сама. Завжди доречно перевірити місце відпочинку – перед тим, як сісти на колоду, камінь чи траву, можете постукати по них палицею. Це допоможе відігнати змію зі сховку та уникнути контакту з нею.

Якщо вкусила гадюка:

 • Не висмоктуйте отруту. Це може призвести до алергічної реакції та набряку верхніх дихальних шляхів у вас.
 • Не накладайте джгут. Такий крок може викликати локальний некроз тканин і гангрену в потерпілого.
 • Не припікайте рану. Це не допоможе нейтралізувати отруту змії, яка глибоко проникає під шкіру потерпілого, а нанесе лише шкоду здоровʼю та біль постраждалому.
 • Не пропонуйте алкоголь. Він може діяти як стимулятор, який прискорить кровообіг, і швидше поширить отруту організмом потерпілого.

Якщо вкусила отруйна змія, за можливості, потерпілу людину треба якнайшвидше доставити до найближчої лікарні чи медпункту.

У випадку, коли ви перебуваєте у віддаленому місці, надайте першу домедичну допомогу людині самостійно:

 • перемістіть людину в зручне положення, забезпечте їй мінімум рухів;
 • звільніть місце укусу від взуття, одягу чи прикрас;
 • при транспортуванні до медичного закладу зафіксуйте кінцівку в піднесеному положенні за допомогою шини чи підручних засобів;
 • місце укусу потрібно обробити антисептичним розчином та накласти пов’язку, що злегка здавлює кінцівку;
 • постраждалому також можна дати 1-2 таблетки від алергії, якщо вони є.

Варто пам’ятати: укус змії не такий небезпечний, як ускладнення, які він може викликати. Підвищений ризик ускладнень після укусу є в людей, які мають хронічні захворювання чи індивідуальну реакцію.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис На Одещині можна замовити безплатний тест на ВІЛ поштою. Як це працює?
Наступний запис У Вигодянській громаді на Одещині підвищили тариф за воду на 90 %
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: