На Одещині можна замовити безплатний тест на ВІЛ поштою. Як це працює?

Жителі Одещини, які належать до груп ризику мають змогу безплатно замовити оральний тест на виявлення вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) з доставкою додому. 

Про це Вигода.Інфо повідомили у громадській організації “Альтернатива”.

Щоб отримати оральний тест на ВІЛ “OraQuick”, треба заповнити спеціальну Google форму:

Після цього працівники ГО надішлють тест Новою поштою. Тест та послуги пошти — безплатні для отримувачів.

Протестуватися мають змогу люди, які:

  • вживають або вживали ін’єкційні наркотики;
  • партнери людей, які вживали чи вживають ін’єкційні наркотики;
  • мали незахищений секс з партнерами, чий ВІЛ-статус невідомий;
  • є партнерами людей із позитивним ВІЛ-статусом.

— Мабуть, ні для кого не буде відкриттям, що найголовніше, про що має дбати кожна людина, — це власне здоров’я. Попри те, що тестування конфіденційне, є люди, які бояться тестуватися з різних причин. Саме тому ми розробили програму відправки оральних тестів на ВІЛ поштою,

— розповідає куратора проєкту ГО “Альтернатива” Анастасія Дьячковська.

OraQuick — це оральний тест на вірус імунодефіциту людини, який має 99% точності за умови дотримання інструкції. Його особливість у тому, що для проведення тесту потрібна слина, а не кров. Перед самотестуванням на ВІЛ необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, яка додається, щоб правильно зробити тест та інтерпретувати результат. Зокрема, за 30 хвилин перед тестуванням треба:

  1. Утриматися від їжі, нічого не пити, не використовувати засоби для догляду за порожниною рота (не чистити зуби, не використовувати ополіскувачі).
  2. Зняти зубні протези або інші засоби, які блокують доступ до ясен.

Щоб отримати результат слід провести спеціальною лопаткою по яснах та робити все згідно з інструкцією. Також варто мати під рукою телефон, щоб зафіксувати час та у разі необхідності зателефонувати соціальному працівникові.

— Хочу акцентувати, що самотестування за допомогою орального тесту рекомендується робити не раніше ніж за три місяці після того, як мали ризиковану поведінку або помітили симптоми інфікування. Якщо зробити тест раніше, результат може бути хибним. Насамперед це пов’язано з тим, що оральний тест OraQuick виявляє антитіла до ВІЛ, а організму людини потрібно до 3 місяців, щоб почати виробляти ці антитіла в тій кількості, яку виявляє тест-система,

— зазначає Анастасія Дьячковська.

Окрім замовлення поштою, також тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатити В та С можна безплатно та конфіденційно зробити в пунктах тестування громадської організації:

  • м. Одеса, вул. Хімічна 1/27, запис за номерами: (093) 680-26-34, Тетяна; (096) 572-63-92, Олеся. Графік роботи: пн-пт, 10:00-16:00.
  • с-ще Великодолинське, запис за номером: (073) 437-89-97, Сергій. Графік роботи: пн-пт, 10:00-14:00.

Як йдеться у повідомленні, замовлення системи для самотестування стало можливим завдяки впровадженню проєкту “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”. Проєкт в Одеському регіоні реалізує саме ГО “Альтернатива”.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис У Вигодянській громаді окремі діти зможуть відпочити за кошти бюджету
Наступний запис В Одеській області розпочинається активність змій. Як вберегтися?
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: