В облраді затвердили список присяжних Біляївського районного суду
Сьогодні, 01 березня на пленарному засіданні сесії Одеської обласної ради депутати затвердили дев’ять присяжних, для Біляївського районного суду.
Про це повідомив журналіст Євген Волосєвич на своїй сторінці Facebook.
– Не тільки нове для мене, а й доволі складне громадське навантаження. Адже присяжний у суді – відповідальний статус у здійсненні правосуддя за безпосередньої участі народу. Попереду три роки, протягом яких можливе залучення до розгляду справ райсуду першої інстанції у випадках, визначених процесуальним законом,
– пише Є. Волосєвич.
Із опублікованого проєкту рішення, який Одеська обласна рада прийняла за основу та без змін в цілому, зокрема видно що до списку присяжних Біляївського районного суду увійшли дев’ять громадян:
- Бойко Оксана Леонідівна
- Волосєвич Євген Сергійович
- Денис Максим Богданович
- Краснянська Наталія Дмитрівна
- Ніколаєнко Ірина Володимирівна
- Ткаченко Ірина Сергіївна
- Черних Ольга Григорівна
- Швець Ганна Олександрівна
- Шершун Людмила Ігорівна
У десятиденний термін копію рішення обласної ради мають надіслати до Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області та до Біляївського районного суду Одеської області.
Хто такі присяжні?
Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.
У суді присяжних в Україні реалізується принцип народовладдя, що закріплений у Конституції України, Кримінальному процесуальному кодексі України та Законі України “Про судоустрій і статус суддів”.
Присяжними можуть бути лише громадяни України за низкою вимог, яких відповідно до закону залучають до судочинства, забезпечуючи таким чином участь народу у правосудді.
Присяжні можуть бути залучені до розгляду різних типів справ. У цивільних справах це можуть бути – обмеження або поновлення цивільної дієздатності особи, визнання особи безвісно відсутньою або померлою, усиновлення, надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, а також примусова госпіталізація до протитуберкульозного закладу.
У кримінальних справах присяжні можуть розглядати справи про важкі злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Але під час воєнного стану, в таких кримінальних справах розгляд здійснюється лише колегіально судом.