В облраді затвердили список присяжних Біляївського районного суду

Сьогодні, 01 березня на пленарному засіданні сесії Одеської обласної ради депутати затвердили дев’ять присяжних, для Біляївського районного суду.

Про це повідомив журналіст Євген Волосєвич на своїй сторінці Facebook.

– Не тільки нове для мене, а й доволі складне громадське навантаження. Адже присяжний у суді – відповідальний статус у здійсненні правосуддя за безпосередньої участі народу. Попереду три роки, протягом яких можливе залучення до розгляду справ райсуду першої інстанції у випадках, визначених процесуальним законом,

– пише Є. Волосєвич.

Із опублікованого проєкту рішення, який Одеська обласна рада прийняла за основу та без змін в цілому, зокрема видно що до списку присяжних Біляївського районного суду увійшли дев’ять громадян:

  • Бойко Оксана Леонідівна
  • Волосєвич Євген Сергійович
  • Денис Максим Богданович
  • Краснянська Наталія Дмитрівна
  • Ніколаєнко Ірина Володимирівна
  • Ткаченко Ірина Сергіївна
  • Черних Ольга Григорівна
  • Швець Ганна Олександрівна
  • Шершун Людмила Ігорівна

У десятиденний термін копію рішення обласної ради мають надіслати до Територіального управління Державної судової адміністрації в Одеській області та до Біляївського районного суду Одеської області.

Хто такі присяжні?

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

У суді присяжних в Україні реалізується принцип народовладдя, що закріплений у Конституції України, Кримінальному процесуальному кодексі України та Законі України “Про судоустрій і статус суддів”.

Присяжними можуть бути лише громадяни України за низкою вимог, яких відповідно до закону залучають до судочинства, забезпечуючи таким чином участь народу у правосудді.

Присяжні можуть бути залучені до розгляду різних типів справ. У цивільних справах це можуть бути – обмеження або поновлення цивільної дієздатності особи, визнання особи безвісно відсутньою або померлою, усиновлення, надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, а також примусова госпіталізація до протитуберкульозного закладу.

У кримінальних справах присяжні можуть розглядати справи про важкі злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі. Але під час воєнного стану, в таких кримінальних справах розгляд здійснюється лише колегіально судом.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис У Вигоді прощатимуться з учасником війни в Афганістані Петром Міговичем
Наступний запис На станції Карпове Одеської залізниці горів електровоз
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: