У Вигодянській громаді на Одещині планують підвищити тариф за воду на 90 %

У Вигодянській громаді Одеського району планують підвищити тариф на централізоване водопостачання для абонентів КП “Водограй” на понад 90%. В комунгоспі вважають, що нова ціна відшкодує всі економічно обґрунтовані витрати. У разі прийняття виконкомом, це буде вже друге підвищення за воду після введення в країні воєнного стану.

Повідомлення про намір змінити тариф з’явилось сьогодні, 11 червня на сайті Вигодянської сільради.

З-поміж іншого у тексті йдеться про начебто виконання вимог законів та підзаконних актів і зокрема, що старі тарифи не дають забезпечувати населення якісними та у повному обсязі послугами з водопостачання. Тож найближчим часом очікуються наступні зміни:

– для населення  – 38,39 гривні за 1 м3

(наразі 20,11 грн/1 м3)

  • – для бюджетних  установ – 30,00 грн. за 1 м3 (наразі 25,64 грн);
  • – для  інших споживачів – 44,00 грн. за 1 м3 (наразі 32,51 грн)
  • – для абонентів без водолічильника – 500 грн/ місяць з однієї людини (наразі 250 грн).

“Враховуючи зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, перегляд тарифів на послуги водопостачання і приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, є об’єктивною необхідністю. Основними чинниками, що вплинули на ріст собівартості централізованого водопостачання є постійне зростання основних складових, зокрема:  вартості електричної енергії, паливно-енергетичних ресурсів, матеріалів, запчастин,  збільшення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму для працездатних осіб”,

– зокрема пишуть на сайті сільради


В повідомленні зазначається, що зауваження та пропозиції щодо наміру КП “Водограй” змінити тариф приймаються у письмовій формі протягом 7 календарних днів. Адреса: 67620, Одеська область, село Вигода, вул. Миколи Новікова, 46, або на е-пошту: voda_gray@ukr.net.

Нагадаємо, останнє збільшення тарифу було рік тому. Тоді для населення з 14,78 стало 20,11 грн за 1 м3 води. Це викликало очікуваний протест, близько 400 фізичних підписів зібрано серед мешканців Вигоди, Петрове, Дослідне, Березань, Курган. Також була створена е-петиція яка набрала необхідну кількість голосів на сайті сільради.

Торік основним аргументом людей було посилання на воєнний стан й від цього низькі доходи населення. Ще люди вказували на урядову постанову, яка зокрема рекомендує не змінювати тарифи на водопостачання протягом дії воєнного стану в Україні. Все це не вплинуло на членів виконавчого комітету Вигодянської сільради й своїм рішенням з травня 2023 тариф був збільшений.


Читайте також:

В селі Вигода на Одещині потерпають від низького тиску води

У Вигодянській громаді на Одещині тепер нова ціна за вивіз сміття

Поділитись:

Один коментар до “У Вигодянській громаді на Одещині планують підвищити тариф за воду на 90 %

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис У Вигоді на Одещині працюють “Літні ліги” – тренування з легкої атлетики
Наступний запис У Вигодянській громаді окремі діти зможуть відпочити за кошти бюджету
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: