Василівка

Одеські краєзнавці дослідили рік заснування села Василівка Вигодянської громади

Одеські краєзнавці надіслали до Вигодянської сільради на Одещині результати дослідження й надали обґрунтування року заснування Василівки, про що стало відомим на сторінці громадської організації “Краєвєд” в соцмережі Facebook.

Як йдеться, село в громаді має подорослішати зі 177 до 225 років. В результаті опрацювання багатьох джерел виявлено, що вперше поселення на місці сучасного села Василівка Одеського району згадується в далекому 1798 році, а його населення вже тоді складало понад 80 жителів.

Час появи першої згадки про Василівку в різних джерелах вказується по-різному. В радянські часи це приблизно середина XIX століття, а десятиріччя потому колишня сільрада взагалі прийняла рік заснування села – 1846.

Розглянувши лист місцевого закладу культури та міркування протоієрея Петропавлівського храму, доречніше за дату святкування Дня села встановити – 18 вересня. Вона збігається з храмовим святом Святої Єлизавети – праведної та мати Івана Хрестителя, на честь якої названо нижній храм православної церкви. Також на користь 18 вересня зазначається і період завершення збору сільськогосподарського врожаю.

Зазначається, що ГО “Краєвєд” звертається до Вигодянської сільради та вважає рік заснування села Василівка – 1798, а святкувати річниці – 18 вересня, про що бажано провести консультації з громадськістю та прийняти відповідні рішення.

Ми надалі сприяємо вивченню історії окремих населених пунктів, з ціллю її збереження, вільної популяризації серед населення на рівні установ, організацій, об’єднань та органів місцевого самоврядування!, – пишуть краєзнавці.
Поділитись:

Один коментар до “Одеські краєзнавці дослідили рік заснування села Василівка Вигодянської громади

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній запис У Вигодянській громаді на Одещині жителі збирають на автівку для військових
Наступний запис Одеський район святкує своє триріччя з дня утворення в рамках децентралізації
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: