За випалювання рослинності передбачена відповідальність – які штрафи?
За самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Про це повідомляє Вигода.Інфо з посиланням на поліцію Одеської області.
З приходом осені спостерігається збільшення кількості пожеж на відкритій місцевості, оскільки багато людей вживають заходи щодо спалювання листя, сухої трави та гілок як на своїх ділянках, так і в громадських місцях, парках і природних екосистемах. Така діяльність суперечить численним нормам діючого законодавства і може призвести до накладання штрафів.
Щодня поліція отримує повідомлення від громадян про загоряння пустирів, луків та ярів. Умови аномально теплої осені і відсутність опадів створюють серйозну загрозу екосистемам, майну громадян і можуть призвести до трагічних наслідків, включаючи загибель людей. Правоохоронці наголошують, що основною причиною пожеж є недбале поводження з вогнем та порушення правил пожежної безпеки.
Нагадаємо, в кінці вересня ми також писали, що в центрі села Вигода на Одещині здійнялася пожежа. Тоді попередньо зайнялась суха трава в районі футбольного поля.
Які штрафи?
За ч. 1 ст. 77-1 КУпАП кваліфікуються випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності. Або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автодоріг і залізниць. Це також стосується і парків, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування держполітики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Такі дії караються штрафом на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 до 6120 гривень) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 до 21420 гривень).
Куди повідомляти?
Якщо ви стали свідком незаконного розпалювання вогнища, негайно повідомляйте про це на спецлінії ДСНС за номером “101” та поліції за номером “102”. Це допоможе у запобіганні пожеж та збереженні безпеки громадськості й природи.
Правоохоронці закликають всіх громадян бути відповідальними та дотримуватися норм чинного законодавства. Необхідно утримуватися від спалювання рослинності й запобігати дітям грати з вогнем.