В Україні значне зростання домашнього насильства, аж на 20%

В Україні спостерігається значне зростання випадків домашнього насильства, аж на 20%. Це спонукає МВС та Парламент до посилення відповідальності.

У 2023 році Національна поліція України зафіксувала понад 291 тисячу випадків домашнього насильства, що на 20% перевищує показник 2022 року. Кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень зросла на 80%, з 1498 до 2701. Крім того, було виявлено на 36% більше випадків адміністративних правопорушень.

Проте, згідно з прогнозами Аналітичного центру МВС на 2024 рік, передбачається зростання кількості адміністративних правопорушень на 21%, а кримінальних – на 30%.

Протягом перших двох місяців цього року в Україні зафіксовано збільшення на 56% кількості кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. Динаміка зростання серед адміністративних правопорушень менша, становлячи 21% більше, ніж у 2023 році.

Тому законопроєктом № 8329, ініційованим МВС та парламентарями, пропонується посилити відповідальність за вчинення домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Його вже прийняли за основу, далі передує друге читання.


Куди звертатися, якщо Ви стали жертвою домашнього насильства?

Нагадаємо, в минулому році ми писали, що в Міністерстві соціальної політики України працює гаряча лінія “Домашнє насильство” — 1547.  

Якщо ви мешкаєте у Вигодянській сільській територіальній громаді на Одещині, також за даними ДП “ІОЦ Мінсоцполітики України” є кризова “Гаряча лінія” – 0487531002 (сільрада).

Зокрема, можна звернутися безпосередньо і до поліції на телефон 102.


Що таке “Домашнє насильство”?

Цей термін має досить широке значення: діяння, дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання.

Теж саме і між родичами, іншими особами, які спільно проживають однією сім’єю. При цьому значення не має, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа. Під домашнім насильством також розуміються і погрози вчинення таких діянь.

Особа, визнана винною у вчиненні домашнього насильства, може бути покарана шляхом виконання громадських робіт тривалістю від 150 до 240 годин. Також серед покарання може бути арешт тривалістю до шести місяців, обмеженням волі на термін до п’яти років або позбавленням волі на період до двох років.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття Вже цієї ночі Україна переходить на літній час
Наступна стаття На Одещині планують нове будівництво укриття біля Березанської гімназії
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів..

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: