Василівка

Дата заснування села Василівка: у Вигодянській громаді триває обговорення

У Вигодянській громаді на Одещині розпочали обговорення визначення дати заснування села Василівка. Про це повідомляють на сайті Вигодянської сільської ради.

Як йдеться в опублікованому рішенні, виконком сільради виносить на обговорення дату заснування Василівки – 18 вересня 1798 року. Що стосується Дня села та пропонують залишити нинішній – 14 жовтня на Покрови Пресвятої Богородиці.

Нагадаємо, місяць потому ГО “Краєвєд” надіслала до сільради свої результати дослідження й надала обґрунтування року заснування Василівки. Село в громаді має подорослішати зі 177 до 225 років. В результаті опрацювання багатьох джерел виявлено, що вперше поселення на місці сучасного села Василівка Одеського району згадується в далекому 1798 році, а його населення вже тоді складало понад 80 жителів.

Час появи першої згадки про Василівку в різних джерелах вказується по-різному. В радянські часи це приблизно середина XIX століття, а десятиріччя потому колишня сільрада взагалі прийняла рік заснування села – 1846.

Натомість розглянувши лист місцевого закладу культури та міркування протоієрея Петропавлівського храму, в громадській організації вважають доречніше за дату святкування Дня села встановити все-таки – 18 вересня. Вона збігається з храмовим святом Святої Єлизавети – праведної та мати Івана Хрестителя, на честь якої названо нижній храм православної церкви. Також на користь 18 вересня зазначається і період завершення збору сільськогосподарського врожаю.

Обговорення триватиме до 16 вересня, а свої пропозиції охочі можуть надіслати на електронну скриньку сільради: selovugoda@ukr.net. Або на адресу: 67620 Одеська обл., Одеський р-н., с. Вигода вул. Нова 33а.

Також відкрите онлайн-голосування за допомогою Google Форми: docs.google.com/forms/. На питання “Чи згодні ви з визначенням дати 18 вересня 1798 як дати заснування села Василівка Одеського району Одеської області, а День села Василівка  Одеського району Одеської області залишити 14 жовтня (свято Покрови Пресвятої Богородиці), який святкується протягом останнього десятиліття?” є два варіанти відповіді – Так або Ні.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ліцей Попередній запис В Березані на Одещині підприємці допомогли скосити траву біля сільської гімназії
Психолога Наступний запис У Вигодянській громаді на Одещині шукають психолога
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: