Синдром, вцілілого

Як підтримати людину із синдромом “вцілілого” – поради психологині

синдром

Психологиня Тетяна Єрмолаєва надала свої професійні поради “Як підтримати людину, що має синдром “вцілілого”.

Коли людина втрачає когось із близьких або ж опиняється у ситуації, яка загрожує життю, і стає свідком смерті інших, у неї може сформуватися «синдромом вцілілого».

Така людина знецінює власний негативний досвід, відчуває сором та провину, позаяк вважає, що не доклала зусиль, аби врятувати життя.

«Синдром вцілілого» може бути частиною посттравматичного стресового розладу (ПТСР), та значно частіше причиною є стрес і глибокі переживання. І найбільш дієвою допомогою для тих, хто перебуває у такому стані, є прості слова й турбота близьких.

синдром
синдром
синдром
синдром
синдром

Відчуття провини може бути одним з багатьох емоційних відгуків на травматичні події і може виникати у людей, які пережили стресові ситуації, включаючи війни та інші травматичні події. Проте, саме відчуття провини не можна однозначно вважати симптомом психічного розладу, зокрема ПТСР. Воно може бути складовою емоційного реагування на події, що порушують звичний спосіб життя та цінності людини.

Для точної діагностики будь-якого психічного розладу, включаючи ПТСР, потрібно звернутися до фахівця – психіатра або психолога. Вони проведуть комплексне обстеження та оцінку симптомів, щоб визначити, чи присутній психічний розлад, і розроблять план лікування або підтримки відповідно до потреб конкретної людини.


Нагадаємо, раніше ми також писали, що психологині Тетяна Сіренко та Наталія Зарецька надали свої професійні поради. Тоді мова йшла, як дібрати правильні слова, для військових з фронту.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Telegram-канал, Краєвєд, ГО Краєвєд, краєзнавці, Одеса, Одеська область, Південь Попередній запис Одеські краєзнавці запустили свій Telegram-канал історії Півдня України
захисник Наступний запис На Донеччині загинув Віктор Грабовенко, захисник із села Вигода в Одеській області
Закрити

Вигода.Інфо

— медіа, що бере свій початок при створенні першої та єдиної інтернет-спільноти громадської ініціативи, яка своєю чергою об'єднала не лише жителів села Вигода на Одещині, але й з навколишніх населених пунктів.

Інформаційний та краєзнавчий проєкт "Жителі села Вигода" був заснований місцевим мешканцем Євгеном Волосєвичем та розпочинає свою історію в одній із соцмереж —

01 листопада 2008 року

Євген Волосєвич, редактор медіа "Вигода.Інфо"

Стрімко з роками росла кількість підписників та різні майданчики представлення спільноти, зокрема Facebook, YouTube, Blogger, Instagram, Viber, WhatsApp та Telegram.

У серпні 2023 року запущено офіційний Вебсайт - vygoda.info/, а до цього інтернет-спільнота зазнає ребрендингу у формат медіа з новою назвою "Вигода.Інфо".

Ми безперебійно працюємо вже 15 років

Кількість фоловерів сягає 17 тисяч

Назва "Жителі села Вигода" та формат інтернет-спільноти зберігся в окремій загальнодоступній групі на платформі Facebook та у месенджері Viber.


28 вересня 2023 року "Вигода.Інфо", як онлайн-медіа зареєстровано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Ідентифікатор в Реєстрі суб’єктів у сфері медіа:

R40-01424

Редактор:


Якщо Ви маєте інформацію, пропозиції та запитання - пишіть нам зручним, для Вас способом:

Е-скринька: media@vygoda.info

Fb Messenger: VygodaInfo

Telegram: @evolosevich


Підписуйтесь на нас у соцмережах: